РФ оголосила про початок виробництва танкових боєприпасів в Індії
Проєкт реалізується за програмою Make In India.
Ці боєприпаси призначені для ураження бронетехніки із комбінованим захистом. Постріл "Манго" калібру 125 мм призначений для ведення вогню з гармат танків Т-72 та Т-90, які у тому числі перебувають на озброєнні Сухопутних сил Індії.
"Для забезпечення найвищого ступеня локалізації випуску снарядів "Манго" надалі планується запустити виробництво порохів на території Індії", – додав очільник "Ростєху" Сергій Чємєзов.
Як повідомлялося, російські нафтові компанії не можуть вивести мільярди рупій, сплачених за російську нафту. Щоб частково вирішити цю проблему РФ навіть почала імпортувати з Індії банани.
Читайте по темі: У передмісті Києва лунатимуть вибухи
Проте основна частина коштів російських компаній залишається в Індії. За даними видання The Hundu Businessline, росіяни почали інвестувати ці гроші в індійську економіку.
Нагадаємо, за даними російського уряду, у 2023 році експорт нафти та нафтопродуктів із Росії до Європи впав до 4-5% від загального обсягу, а до 90% припадало на Індію та Китай.
Однак у російських компаній виникли проблеми з оплатою експортованої до Індії нафти. Уряд країни не хоче, щоб державні нафтопереробні заводи платили за нафту з Росії китайськими юанями, а отримувати платежі у доларах та євро компанії з РФ не можуть через санкції.
Відтак, Росія щомісяця накопичувала до $1 мільярда у рупіях, що зберігаються в індійських банках. У вересні минулого року голова МЗС РФ Сергєй Лавров визнав, що в Індії на рахунках російських експортерів енергоносіїв накопичились рупії на мільярди доларів, які російські компанії не можуть використати.
Центральний банк Індії (RBI) пропонував росіянам вкладати надлишок рупій у місцеві цінні папери, зокрема державні облігації Індії. Ще один варіант передбачає інвестиції російських компаній на індійських ринках капіталу або ж використання запасів рупій для інвестицій в індійські інфраструктурні проєкти в обмін на акції. Але категорично проти цього виступала російська влада. Ще одним з варіантів вирішення проблеми міг би стати імпорт товарів з Індії до РФ.
Читайте більше новин по темі:
Распечатать