НАБУ викликало на допит двох нових підозрюваних у справі ексміністра Максима Степанова
Відповідні повістки про виклик оприлюднені на сайті НАБУ.
«Повістка про виклик Тараненка Федора Борисовича. Вам необхідно прибути 25 вересня 2024 року о 14:00 до НАБУ для допиту та отримання копії клопотання про обрання запобіжного заходу у кримінальному проваджені... Повістка про виклик Чижика Григорія Леонідовича. Вам необхідно прибути 25 вересня 2024 року об 11:00 до НАБУ для допиту та отримання копії клопотання про обрання запобіжного заходу у кримінальному проваджені», – йдеться в документах.
Раніше Вищий антикорупційний суд заочно взяв під варту ексміністра Степанова у цій справі.
Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому міністру охорони здоров’я Максиму Степанову та іншим особам. За версією слідства, ексдиректор «Поліграфкомбінату», яким тоді був Степанов, для власного збагачення при закупівлі розхідних матеріалів для виготовлення документів (зокрема паспортів для виїзду за кордон та ін.) використав підконтрольну йому компанію зареєстровану в Естонії. Матеріали для українського держпідприємства закуповувались не напряму у виробників, а через цю компанію-прокладку. У такий спосіб ціни завищувались у 4-6 разів. Це дозволило зосередити на рахунках естонської компанії суму у розмірі, який еквівалентний сумі близько 450 млн грн.
Після чого такі кошти, переказувались на рахунки великої кількості компаній, зареєстрованих різних країнах. Таким чином забезпечувалось маскування їх незаконного походження. Для допомоги у реалізації такої схеми, колишній високопосадовець залучив наближену до себе особу та одного із начальників відділів «Поліграфкомбінату».
В Естонії українцю сприяли двоє громадян цієї країни, які забезпечували управління компанією-прокладкою в протиправних інтересах українського державного службовця. Така схема діяла упродовж 2013-2016 років.
Також підозрювані зареєстрували на іноземну компанію право інтелектуальної власності на графічні елементи українських паспортів. У такий спосіб зловмисники отримували додаткову винагороду у формі роялті. Кожен громадянин України при оформленні документів (насамперед паспортів для виїзду за кордон) був змушений платити завищену ціну.
“Бюджетний розпил” КІЗВа при інвентаризації столичних земель
Читайте більше новин по темі:
Распечатать