Експорт російських алмазів до Індії впав більш ніж на 20%
Про це пише The Wall Street Journal.
Підготовлена країнами G7 заборона на прямий імпорт алмазів з Росії почала діяти з січня, згодом протягом року поступово запроваджувалися ембарго на їх обіг. Зокрема, з 1 березня почали діяти обмеження щодо закупівлі у третіх країн. До них потрапляє Індія, якою проходить понад 90% алмазів, що видобуваються у світі; туди ж прямувала і значна частина експорту “Алросы”.
Перші результати обмежень стали видно у статистиці Індії за II квартал цього року: імпорт необроблених алмазів із Росії впав більш ніж на 20% проти аналогічного періоду 2023 року.
Раніше багато каменів під час постачання в інші країни описувалися як індійські, тому що вони піддаються обробці у вигляді полірування чи огранювання в Індії. Але підготовлені G7 обмежувальні заходи покликані домагатися ідентифікації алмазів. Передбачається, що повністю система відстеження необроблених алмазів має запрацювати з 1 вересня, тому очікується подальше падіння російських постачань до Індії. Європейські дипломати запевнили, що маркуватиметься “від 80% до 90% алмазів у світі”, що дозволить як оптовим, так і роздрібним торговцям миттєво відокремлювати легальні алмази від нелегальних.
У 2022 році експорт алмазів приніс Росії понад $4 млрд.
США запровадили санкції проти російських алмазів та “Алросы”, частка якої на світовому ринку необроблених алмазів займає близько 30%, невдовзі після вторгнення Росії в Україну, а Євросоюз – з 2024 року. Основні клієнти в США почали відмовлятися від алмазів російського походження вже за кілька місяців після початку війни, розповів Хітеш Пател, виконавчий директор Dharmanandan Diamonds, одного з найбільших індійських експортерів. Продажі його компанії в США скоротилися вдвічі за минулі три роки.
Індійські компанії відмовляються працювати з Росією, побоюючись негативної реакції з боку урядів, котрі запровадили санкції проти неї, розповіли представники бізнесу в Сураті, одному з найбільших центрів країни з обробки алмазів.