Верховний представник ЄС про відправку іноземних військових в Україну: "Зберігаємо стратегічну двозначність"
Про це вона сказала в інтерв’ю ANSA в неділю, 1 грудня.
"Досі дискусія велася навколо того, які країни готові відправити солдатів в Україну, а які ні: я вважаю, що нічого виключати не можна і в цьому питанні слід зберігати певну стратегічну двозначність", - сказала Каллас.
Каллас підкреслила, що Європа могла б "зіграти свою роль", якби припинення вогню дійсно було досягнуто і необхідно було б відправити війська для перевірки його дотримання.
"Вибір в цьому плані в будь - якому випадку залишається за Україною", - зазначила вона.
Крім того, Каллас заявила, що вже "наводить мости з адміністрацією США".
" але, коли я чую повідомлення від держав-членів, які провели переговори з адміністрацією Трампа... вони більше не говорять, що покласти край цій війні так легко. Можливо, нам слід запитати себе, чи не корисно перемир’я росіянам, щоб вони не відмовилися від своїх цілей, тому що Україні зараз важко, але ми переоцінюємо москву: їх економіка вступила у важку фазу, між санкціями , дефіцитом, інфляція, брак кадрів", - заявила Каллас.
Вона зазначила, що тому продовжувати підтримувати Україну також "в інтересах США", оскільки перемога Москви "посилить Китай, Іран і Північну Корею, які вже діють разом".
Водночас, як пише ANSA, президент України Володимир Зеленський зазначив, що країна не проситиме партнерів вводити свої війська.
«Ми ніколи не будемо просити наших союзників ввести війська в Україну. Звичайно, ми були б раді. Тому що в Росії зараз є Північна Корея, Іран та інші союзники, а ми одні на полі бою. Але якби я попросив війська, чоботи на землі, половина наших союзників припинили б підтримку», — заявив Зеленський.
25 листопада французька газета Le Monde з посиланням на обізнані джерела писала, що в Європі поновились дискусії щодо відправки військ або бійців приватних військових компаній в Україну.
Зазначалось, що дебати з цього питання «по суті засекречені», але дійсно відновлені у зв’язку з перспективою можливої відмови США підтримки України після того, як новообраний президент США Дональд Трамп вступить на посаду 20 січня 2025 року.