Політична міграція у Верховній Раді: як змінювались фракції за п’ятирічку

Політична міграція у Верховній Раді: як змінювались фракції за п’ятирічку
Політична міграція у Верховній Раді: як змінювались фракції за п’ятирічку
За п’ять років роботи Верховної Ради 9 скликання 41 депутат «Слуги народу» залишив свою фракцію. Також перетік кадрів відбувся після заборони ОПЗЖ.

Про це йдеться в матеріалі громадського руху «Чесно».

В які фракції та групи «перебігали» нардепи

На початку роботи парламенту 9 скликання у ньому було утворено п’ять депутатських фракцій: 

«Слуга народу»,ОПЗЖ,«Батьківщина»,«Європейська солідарність»,«Голос».

Також частиною мажоритарників була утворена група «За майбутнє», а у грудні 2019 року в Раді з’явилася ще одна депутатська група — «Довіра».

В які фракції та групи «перебігали» нардепи. Інфографіка: «Чесно» qxdiquiquitzrz

 

В які фракції та групи «перебігали» нардепи від ОПЗЖ

Як зазначає «Чесно», найбільший перетік кадрів відбувся навесні 2022-го, коли друга за розміром фракція ОПЗЖ припинила існування за рішенням РНБО.

Водночас ексчлени ОПЗЖ залишились працювати у Верховній Раді. Так, спершу вони були позафракційними, а згодом утворили дві групи — «Платформа за життя та мир» (ПЗЖМ) та «Відновлення України».

В які фракції та групи «перебігали» нардепи від «Слуги народу»

За результатами виборів 2019 року «Слузі народу» вдалося завести до Верховної Ради рекордні 254 депутати — 124 списочники та 130 мажоритарників.

Однак за п’ять років фракцію залишив 41 депутат. 21 через складання мандата, 20 — перейшли в інші фракції та групи. Своєю чергою загальна чисельність «слуг» скоротилася з 254 до 233.

«Чесно» зазначає, що частина депутатів перейшла на інші посади, а з рештою «розпрощалися» після скандалів.

Серед тих, з ким розійшлися мирно:

Руслан Стефанчук,Олександр Корнієнко,Дмитро Разумков.

Ці нардепи увійшли до керівництва парламенту, то формально вийшли з фракції та стали позафракційними. Однак після відкликання Разумкова з посади спікера наприкінці він не повернувся у рідну фракцію і залишився позафракційним.

Хто з «слуг» покинув фракцію. Інфографіка: «Чесно»

Хто зі «слуг» перейшов у «Розумну політику»

Після відкликання Разумкова з посади спікера він оприлюднив список депутатів нового міжфракційного об’єднання «Розумна політика». До нього, зокрема, увійшов 21 «слуга». Попри це, вони формально все ж залишились членами фракції. Тоді зі «Слуги народу» були виключені та вийшли наступні нардепи:

Людмила Буймістер,Артем Дмитрук,Роман Соха.

Хто зі «слуг» покинув фракцію через скандали

Через скандали покинули «Слугу народу» наступні депутати:

Романа Іванісов через наявність інформації про судимість депутата за зґвалтування;Гео Лерос, який критикував президента, а також звинуватив голову ОП Єрмака і його брата у торгівлі посадами:Мар’яна Безугла, яка тривалий час критикувала військове командування, Юлія Яцик;Олександр Юрченко, якого НАБУ підозрює у хабарництві;Олександр Дубінський через внесення його до санкційного списку США за втручання в американські вибори і участь у пов’язаній з рф мережі іноземного впливу;Євгеній Шевченко, який публічно підтримував білоруського диктатора лукашенка;Олег Воронько, щодо якого відкрили провадження за підробку документів;Олексій Ковальов, який від початку вторгнення рф активно допомагав росіянам на окупованій Херсонщині й обійняв посаду в так званій окупаційній владі;Микола Тищенко, який під час війни їздив до Таїланду;Богдан Торохтій, який також відпочивав за кордоном під час воєнного стану;Анатолій Гунько, якого спіймали на хабарі.

Хто зі «слуг» перейшов у «За майбутнє»

У грудні 2019 року зі «Слуги народу» вигнали Анну Скороход та Антона Полякова за нібито порушення фракційної дисципліни.

Згодом ці парламентарі увійшли до депутатської групи «За майбутнє».

Хто зі «слуг» перейшов у «Відновлення України»

Як вказано в матеріалі руху «Чесно», шестеро скандально відомих «слуг» врешті опинились у групі «Відновлення України». Вони, зокрема, рятували об’єднання проросійських депутатів від можливого розпаду.

Вночі вибухи пролунали у Дніпрі


Распечатать