Мінфін США заявив про причетність китайських хакерів до зламу та викрадення документів
Про це пишуть Washington Post та New York Times із посиланням на лист міністерства до законодавців.
У листі стверджується, що "хакери вкрали ключ у стороннього постачальника програмного забезпечення BeyondTrust, використовували його для обходу системи безпеки та отримання доступу до робочих станцій Мінфіну".
І справді, 8 грудня сторонній постачальник програмного забезпечення BeyondTrust сповістив Мінфін США про те, що зловмисник заволодів ключем безпеки та віддалено отримав доступ до деяких комп’ютерів казначейства.
Після цього працівники відомства зв’язалися з Агентством з кібербезпеки та безпеки інфраструктури (CISA) та від’єднали уражену систему від мережі. Відомство наполягає: немає жодних доказів, що хакер досі має доступ до інформації.
Крім того, там наголошують, що документи, до яких проник хакер, не були секретними. Однак Міністерство фінансів визнало, що злам став «великим інцидентом», класифікувавши його як вторгнення іншої держави.
У листі також йдеться про те, що за останні чотири роки Мінфін значно посилив свій кіберзахист, і продовжить працювати в цьому напрямі.
В свою чергу речник посольства Китаю у Вашингтоні сказав у коментарі BBC, що звинувачення у причетності до злому китайського хакера є частиною «наклепу» і що його висунули «без жодної фактичної основи».
Ізраїль оголосив закритою військовою зоною територію на кордоні з Ліваном