Трамп провів прес-конференцію в своїй резиденції Мар-а-Лаго: головні заяви обраного президента США

Трамп провів прес-конференцію в своїй резиденції Мар-а-Лаго: головні заяви обраного президента США
Трамп провів прес-конференцію в своїй резиденції Мар-а-Лаго: головні заяви обраного президента США
Обраний президент США Дональд Трамп провів першу прес-конференцію після того, як Конгрес сертифікував його перемогу на президентських виборах-2024 над кандидатом від демократів – чинним віце-президентом Камалою Харріс .

Про війну в Україні

На запитання журналістів, через скільки завершиться конфлікт в Україні, Трамп відповів: «Я сподіваюся, протягом шести місяців. Сподіваюся, що це буде можливо у цей період».

Республіканець також розповів, що в курсі готовності диктатора Росії Володимира Путіна до діалогу, але виключив контакти до своєї інавгурації, яка запланована на 20 січня.

Також Трамп знову заявив, що Росія не напала б на Україну, якби в Білому домі був він, а не чинний президент Джо Байден .

Обраний президент США розкритикував те, яким чином було проведено виведення американських військ з Афганістану.

«Те, як вони вийшли, було обурливим. Залишивши мільярди доларів нового військового обладнання, яке я купив, в руках афганців. І конкретно – талібам», - додав Трамп.

Він наголосив, що виведення американських військ з Афганістану було проведено «погано».

«І через це, я думаю, Росія пішла та напала на Україну, коли побачила це. Вони сказали: "Ці хлопці некомпетентні - вони не знають, що роблять". Але тепер ми знаємо, що робимо», – додав політик.

Про Панамський канал та Гренландію

На поставлене в ході прес-конференції питання, чи може він запевнити світ, що не використовуватиме військовий чи економічний примус для отримання контролю над цими територіями, Трамп відповів: «Я не можу обіцяти, якщо ви говорите про Панамський канал і Гренландію. Ні, я не можу вас запевнити в тому, що не використовуватиму жодного з цих двох методів, але я можу сказати одне: вони потрібні нам для економічної безпеки».

Про буріння нафтових та газових свердловин

Трамп пообіцяв перейменувати Мексиканську затоку на Американську і знову висловив намір запровадити значні мита на імпорт із Мексики та Канади.

Трамп також підкреслив, що негайно скасує заборону на буріння нафтових і газових свердловин на шельфі, оголошений президентом Джо Байденом.

«Заборона на буріння на шельфі не пройде. Я негайно скасую його», – сказав Трамп, додавши, що скасує «заборону на буріння морських нафтових та газових свердловин у великих районах першого ж дня».

Трамп обійме посаду 20 січня, але йому буде важко скасувати наказ Байдена про вилучення з оренди 625 мільйонів акрів (253 мільйони гектарів) океану.

70-річний Закон про зовнішній континентальний шельф дозволяє президентам вилучати ділянки з оренди та забороняти буріння, але не наділяє їх юридичними повноваженнями скасовувати попередні заборони, згідно з рішенням суду, прийнятим у 2019 році, що означає, що для скасування заборони, швидше за все, буде потрібно Конгрес.

Трамп заявив, що у разі потреби звернеться до суду.

Трамп також заявив, що його адміністрація розпочне розробку нафти та газу в Арктичному національному заповіднику та прагнутиме блокувати нові вітряні проекти.

«Ми намагатимемося проводити політику, за якої не будуватимуть вітряки», – сказав Трамп.

Про ХАМАС та ізраїльських заручників

Відповідаючи на запитання про заручників, які все ще утримуються ХАМАС у Газі, Трамп заявив, що якщо вони не будуть звільнені до його вступу на посаду, він влаштує «ім абсолютне пекло».

«Це не буде добре для ХАМАСу, і це не буде добре, чесно кажучи, ні для кого. Все пекло вийде. Мені більше не потрібно говорити, але це те, що є», – сказав Трамп.

Він додав, що напади ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня 2023 року «ніколи не мало бути».

Про НАТО та оборонні витрати

Стосовно проблем, пов’язаних із оборонними витратами країн Північноатлантичного альянсу, обраний президент підкреслив, що держави НАТО мають виділяти на оборону 5 відсотків свого ВВП.


МЗС України повідомило про евакуацію з Лівану 179 людей


Распечатать