Bloomberg: Десять країн ЄС виступили за санкції проти російського газу

Bloomberg: Десять країн ЄС виступили за санкції проти російського газу
Bloomberg: Десять країн ЄС виступили за санкції проти російського газу
Група з 10 країн Європейського Союзу наполягає на посиленні санкцій проти держави-агресора Росії шляхом запровадження подальших обмежень на природний газ і посилення контролю за дотриманням верхньої межі цін на нафту.

Про це повідомляє Bloomberg.

Так, союзники, до яких входять Швеція, Ірландія, Польща і три країни Балтії, хочуть заборонити імпорт трубопровідного і скрапленого природного газу до блоку, щоб обмежити доходи, які Кремль використовує для фінансування війни в Україні.

Водночас попри те, що ЄС вже заборонив імпорт російської нафти, залежність кількох країн від газу з Москви утримує його від запровадження санкцій на це паливо. Обмежувальні заходи вимагають одностайного схвалення з боку 27 країн-членів ЄС, що стає дедалі складнішою перешкодою, оскільки прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відкрито скептично ставиться до таких кроків.

"В якості кінцевої мети необхідно якнайшвидше заборонити імпорт російського газу і СПГ. Альтернативою повній забороні могло б стати поступове скорочення використання російського газу і ЗПГ, як це вже було викладено в Дорожній карті RePowerEU", - йдеться в документі країн, до яких також належать Данія, Фінляндія, Чехія і Румунія, який потрапив у розпорядження агентства Bloomberg News.

Стратегія RePowerEU, прийнята блоком у 2022 році для послаблення російської військової потужності, спрямована на поступову відмову від російських викопних видів палива, диверсифікацію енергопостачання та стимулювання використання відновлюваних джерел енергії.

Європейська комісія, виконавчий орган ЄС, хоче представити наступного місяця детальний план відмови від енергетичної залежності від Москви.

У той час як загальні поставки викопного палива з Росії скоротилися, обсяг СПГ, що надходить до ЄС, помітно збільшився, досягнувши рекорду в першій половині минулого року.

"У будь-якому випадку, російський танкерний флот СПГ-танкерів повинен бути підданий цільовим санкціям, що забороняють докування і морські послуги на території ЄС", – йдеться в документі.

Країни також хочуть, щоб заборона на експорт і придбання, пов’язані з проєктами СПГ, яка наразі обмежується проєктами, що знаходяться на стадії будівництва, була поширена на завершені проекти та їхнє обслуговування.

Вони також наполягають на додаткових обмежувальних заходах і розширенні переліку танкерів, що перевозять російську нафту до третіх країн. Згідно з документом, цей тіньовий флот, який допомагає Москві обходити верхню межу цін, встановлену країнами "Великої сімки", створює ризики для довкілля, морської безпеки та безпеки на морі.

У той час як ЄС розпочинає внутрішні консультації щодо 16-го пакету санкцій проти Росії, країни також запропонували інші заходи, серед яких:

додаткові заборони на імпорт металів

розширення заборони на транзит санкційних товарів через Росію

посилення механізмів, що використовуються для запобігання обходу санкцій

подальші санкції проти фінансових установ та ІТ-сектору.

Ізраїль оголосив закритою військовою зоною територію на кордоні з Ліваном


Распечатать