У ЦПД спростували фейк про прибуття групи українських інструкторів у Судан

У ЦПД спростували фейк про прибуття групи українських інструкторів у Судан
У ЦПД спростували фейк про прибуття групи українських інструкторів у Судан
Російські пропагандисти ширять фейк про нібито відправку в Судан 30 українських інструкторів й операторів безпілотних авіаційних систем на допомогу місцевому воєнізованому угрупованню "Сили швидкої підтримки".

Про це Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України повідомив у Фейсбуці.

Для поширення фейку ворог використовує сфальсифікований допис буцімто із фейсбук-сторінки начальника відділу зв’язків з громадськістю командування Повітряних сил Збройних сил України майора Іллі Євлаша.

У підробленому дописі стверджується, буцімто українські тренери й оператори БПЛА прибули до Судану "за особистим запрошенням" командира "Сил швидкого реагування" генерала Мохамеда Хамдана Дагало, більш відомого як Хамідті.

"Насправді на сторінці Іллі Євлаша немає такого повідомлення", – зауважили в ЦПД.

У Центрі наголошують, що подібні фейки ворог генерує для того, щоб дискредитувати Україну та підірвати її репутацію в очах світової спільноти, зокрема у країнах Африки. Також подібною дезінформацією Росія намагається відволікти увагу громадськості від власних злочинних дій на Африканському континенті.

У ЦПД нагадують, що Російська Федерація грає суттєву роль у конфлікті й актах насильства на території Судану. Зокрема, є дані, що генерала Хамідті, проти якого Сполучені Штати Америки запровадили санкції та звинуватили очолювані ним "Сили швидкої підтримки" у скоєнні геноциду, активно підтримувала приватна військова компанія "Вагнер".

Ізраїль оголосив закритою військовою зоною територію на кордоні з Ліваном


Распечатать