Екснардепу Насалику повідомили про підозру у привласненні 90 мільйонів гривень
За даними слідства, народний депутат України IV-VI скликань, ексміністр вугільної промисловості у 2016 році придбав фінансову установу з метою заволодіння коштами вкладників (у той час посаду міністра обіймав Ігор Насалик). До оборудки він залучив Голову та членів правління банку, Голову наглядової ради, приватних підприємців, оцінювачів і держаних реєстраторів.
Під керівництвом власника банку вони реєстрували в держреєстрі речових прав нерухоме майно великої квадратури, яке нібито знаходиться в центральних районах Києва і Харкова.
Ці неіснуючі об’єкти ставали предметом застави на видачу кредитів в загальній сумі понад 90 млн грн. За незаконно отримані гроші вкладників банку підозрювані фінансували власні бізнес-проєкти з будівництва заводів та ТЕЦ, діяльність вугільних шахт, купували елітні авто і нерухомість.
Водночас, працівники управління банківської безпеки щорічно складали акти перевірки наявності та ліквідності неіснуючого заставного майна.
Це призвело до того, що в 2021 році банк визнали неспроможним через те, що він не забезпечив виплати власним клієнтам і не розрахувався по платіжним дорученням. Обов’язок виплати по депозитним зобовʼязанням перейшов до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
За клопотанням прокурорів з метою забезпечення відшкодування завданих збитків накладено арешт на 12 квартир підозрюваних в столиці, 5 приватних будинків в середмісті Києва загальною площею понад 2000 м кв, земельні ділянки, 12 елітних авто, 12 паркомісць та корпоративні права у статутному капіталі афілійованих з фігурантами товариств.
Підозрюваним інкриміновано створення, керівництво злочинною організацією та участь у ній, привласнення, розтрату та заволодіння майном, службове підроблення та відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом (ч. 1 ст. 255, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 209 КК).
Раніше семи особам – чотирьом колишнім працівникам банківської установи, керівнику приватної фірми, оцінювачу та державному реєстратору вже повідомлено про підозру у заволодінні майном та службовому підробленні у складі організованої групи.
АМКУ наказав повернути найдешевшого конкурента з тендеру Інституту раку
Распечатать