ЄС шукає шляхи збільшення витрат на оборону, — ЗМІ

ЄС шукає шляхи збільшення витрат на оборону, — ЗМІ
ЄС шукає шляхи збільшення витрат на оборону, — ЗМІ
Уряди Європейського Союзу розглядають ширше трактувати терміну "інвестиції в оборону", що дозволить збільшити витрати країн ЄС на оборону без фінансового покарання з боку самого блоку.

Про це повідомляє Reuters з посиланнях на джерела. 

Поштовх до розширення видатків на оборону з’явився на тлі довгостроковості війни Росії в Україні, а президент США Дональд Трамп посилює тиск щодо збільшення європейських військових витрат, які перевищують 2% ВВП.

У документі, підготовленому Польщею, яка головує в ЄС і визначає порядок денний для роботи блоку, стверджується, що поточне тлумачення "інвестицій в оборону" лише як військову техніку, як-от танки чи літаки, є надто вузькими.

"Зважаючи на виклики безпеці, тлумачення збільшення інвестицій в оборону має бути широким. Воно повинно включати не лише закупівлю військового обладнання, але й капітальну підтримку заводів із виробництва зброї та боєприпасів з метою нарощування обороноздатності", — йдеться у тексті документу.

У ньому також згадуються інвестиції в інфраструктуру, що використовується армією, а також інфраструктуру, яка використовується як для цивільних, так і для військових цілей, наприклад, будівництво укриттів у житлових будинках або витрати на цивільну оборону. Ці категорії мають бути визначені як "інвестиції в оборону".

Нині фіскальні та боргові правила ЄС обмежують дефіцит країн до 3% ВВП, а борг – до 60% ВВП.

Проте нове трактування дозволить державам-членам Євросоюзу, які перевищать цю межу дефіциту в 3%, уникнути дисциплінарних санкцій, якщо це перевищення пов’язане з витратами на оборону.

Офіційні особи заявили, що в ході дискусії щодо збільшення витрат на оборону без порушення лімітів ЄС на запозичення була ідея використання "національних положень про вихід", які дозволять урядам звертатися до Європейської комісії з проханням призупинити ліміти запозичень через серйозний економічний спад або зовнішні фактори поза контролем відповідного уряду.

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила в понеділок після зустрічі з лідерами ЄС щодо фінансування оборони, що вона готова використати повну гнучкість бюджетних правил ЄС, яка називається Пакт стабільності та зростання, щоб дозволити значне збільшення витрат на оборону.

Ізраїль оголосив закритою військовою зоною територію на кордоні з Ліваном


Распечатать