"Торгівля" по-київськи: як "смотрящий" Денис Комарницький і чиновники ділили столичну землю

"Торгівля" по-київськи: як "смотрящий" Денис Комарницький і чиновники ділили столичну землю
"Торгівля" по-київськи: як "смотрящий" Денис Комарницький і чиновники ділили столичну землю
Журналісти  проаналізували записи за участю посадовців, депутатів КМДА та так званого "смотрящого за Києвом" Дениса Комарницького. На них чутно, як Комарницький роздає вказівки та реалізовує спільні земельні схеми.

Про це йдеться у розслідування Bihus.Info

Розслідувачі проаналізували матеріали, що з’явилися в результаті роботи НАБУ. Правоохоронці кілька років прослуховували Комарницького та його соратників з київської влади. Тоді вдалося встановити, що у 2023-24 роках група на чолі з Комарницьким незаконно заволоділа та намагалася привласнити земельних ділянок на майже 100 млн грн.

"За даними слідства, ця група отримувала ділянки за так званою "туалетною схемою", суть якої в тому, щоб приватизувати дрібний об’єкт нерухомості в Києві, а потім через голосування Київради отримати під ним неспівмірно велику земельну ділянку. Ця схема в місті практикується давно і відома всім, але в даному випадку вона видозмінилася, адже на більшості ділянок, про які йдеться, ніяких будівель взагалі не було".

Із прослуховувань стало відомо, що під шефством Комарницького існував проект "Торгівля", який полягав в тому, щоб на постійній основі здійснювати пошук комерційно привабливих ділянок в Києві й виводити їх.

За це в групі на чолі з Комарницьким відповідали в основному заступник Кличка Петро Оленич, заступник директора КП "Київблагоустрій" Олексій Мушта, голова земельної комісії КМР Михайло Терентьєв, а також безпосередні менеджери Комарницького.

Читайте по темі: РФ вдарила по Запоріжжю у Новий рік: рятувальники евакуювали жінку з палаючого будинку

У першу чергу їх цікавили "прохідні" ділянки біля станцій метро, транспортних розв’язок та поруч з багатоквартирними будинками. З діалогів випливає, що на деяких з них планували збудувати торгові центри, на ще одній – апарт-готель.

Групі вдалося незаконно заволодіти 6 ділянками: поруч зі ст. м. Контрактова, на Троєщині, на Нивках, землею неподалік від Голосіївського парку та двома біля ст. м. Житомирська.

Ще на одній ділянці поблизу метро Берестейська, за такою ж схемою, організації, попри спротив мешканців сусідніх будинків, вдалося побудувати торговий центр.

Дослівно Bihus.Info: "Цікаво також, щоб під кожне "виведення" група створювала окрему компанію, власниками якої ставали або родичі самих учасників схеми, або ж підставні особи, які, втім, приводили до тих самих учасників.

Серед прослуховувань, що опинилися в розпорядженні Bihus.Info, є численні розмови одного з "підставних" учасників, який юридично значився засновником кількох компаній, а фактично отримував від зацікавлених в схемі посадовців мізерні кошти в готівці".


Распечатать