У США затвердили нові правила «Оскара»

У США затвердили нові правила «Оскара»
У США затвердили нові правила «Оскара»
Академія кінематографічних мистецтв і наук затвердила нові правила вручення нагород, проведення рекламної кампанії, а також нові ключові дати для наступної премії «Оскар».

Про це повідомляє The Variety.

Члени академії відтепер повинні будуть переглянути усі номіновані фільми у категорії, щоб отримати право голосувати у фінальному турі. Подібна умова діє у BAFTA. Академія відстежуватиме перегляд фільмів через внутрішню стримінгову платформу Academy Screening Room. Для перегляду стрічок за межами платформи – на фестивалях, показах чи приватних заходах – члени академії мають подати форму, у якій вказано, коли і де вони дивилися фільм.

Зазначається, що такий процес перевірки раніше використовувався під час голосування у таких категоріях як міжнародні, анімаційні та короткометражні фільми. Тепер це правило застосовуватиметься до всіх категорій.

Крім цього, на 98-й церемонії вручення «Оскарів» під час фінального голосування у кожній категорії будуть вказані не лише назви фільмів, але й імена номінантів.

Також вперше в історії премії академія вручить нагороду за досягнення у кастингу. Для визначення номінантів відділ кастинг-директорів перегляне відповідні фільми та проголосує за короткий список із 10 найменувань, після чого шортлист представлять на спеціальному заході «Bake-Off», де покажуть п’ятихвилинні відеоролики та проведуть сесію запитань і відповідей із кастинг-директорами. Потім буде обрано п’ять номінантів.

Нагорода за найкращу операторську роботу, згідно із новими правилами, увійде до переліку категорій із шортлистом. Відділ кінематографістів обере від 10 до 20 фільмів для голосування у грудні 2025 року.

На додачу до цього, академія видала перші офіційні рекомендації щодо штучного інтелекту (ШІ) у кіновиробництві. Так, використання генеративного ШІ або інших цифрових інструментів не вплине на шанси фільму бути номінованим. Натомість члени академії повинні будуть оцінити ступінь творчої участі людини під час створення фільму.

Також відтепер у номінації «Міжнародний повнометражний фільм» зможуть взяти участь режисери зі статусом біженця або зі статусом прихистку.

Музичні категорії мають нові терміни подання – категорія найкращої пісні до 15 жовтня, а категорія найкращої музики – до 3 листопада.

У The Variety зауважують, що цьогорічний список фільмів обіцяє бути багатообіцяючим. Зокрема серед потенційних претендентів на «Оскар» – стрічки Гільєрмо дель Торо («Франкенштейн»), Хлої Чжао («Хамнет»), Йоргоса Лантімоса («Бугонія») та окремі роботи братів Сефді («Розгромна машина» і «Марті Найкращий»).