Україна стала полігоном для випробування зброї, «війна роботів» вже почалася, — The Telegraph

Так звана «війна роботів» й досі на ранніх етапах, але уже настала, пише The Telegraph.
Як приклад видання наводить робота Змія, який уже діє на передовій. Ця машина, зазначає The Telegraph, одна з 15 000, що будуть розгорнуті на полі бою у 2025 році, щоб компенсувати гостру нестачу живої сили.
Поширення машин на полі бою в Україні також дає уявлення про майбутнє, в якому люди та роботи все частіше битимуться один з одним, і де навіть найпідготовленіші солдати навряд чи зможуть змагатися з інженером, який, залишаючись в укритті, управляє машиною, наголошується в статті. Як розповів один із розробників, «війна роботів» поки що перебуває на ранній, експериментальній стадії, але вона вже почалася.
Лінія фронту у війні РФ проти України з кожним днем стає дедалі більш антиутопічною, країна перетворилася на військову лабораторію для майбутніх технологій і навчальний полігон для західних систем озброєння, констатує The Telegraph.
У публікації також зазначається, що в Україні наразі працює понад 500 оборонних стартапів, орієнтованих на безпілотні системи. За словами експерта з Henry Jackson Society Девіда Кириченка, Україна стала світовим лідером у галузі робототехніки, однак не за рівнем технологічності, а за практичністю. Країна зосереджена на створенні роботів у великих обсягах і за доступною ціною. Він також вказав на прямий зв’язок між солдатами і конструкторами, завдяки якому зміни вносяться «протягом тижня».
За 60−70% втрат російської техніки на полі бою «відповідальні» БпЛА, що робить їх набагато ефективнішими, ніж будь-яка інша зброя в арсеналі ЗСУ.
У статті також згадується перша військова операція за участю лише роботів, яку українські захисники провели в районі села Липці Харківської області наприкінці 2024 року.
Вона все ще частково засекречена, але відомо, що в ній були задіяні десятки різних дронів, а також безпілотні апарати, оснащені кулеметами.
«Противник був повністю захоплений зненацька», — цитує The Telegraph офіцера Шухая з 13-ї бригади Хартія.
За його словами, «це було безпрецедентно… ворог був у повній паніці».
У коментарі виданню колишній аналітик Пентагону Марсель Пліхта зазначив, що наступним кроком стане спільна автономна робота БпЛА і безпілотних наземних машин. Технологія, зазначив він, ще не готова, але це наступний рубіж.