Гробницю Папи Франциска відкрили для відвідувачів

Тепер кожен може вшанувати його пам’ять у храмі, де понтифік заповідав бути похованим. Базиліка розташована неподалік залізничного вокзалу Терміні — місця, що символізує відкритість Папи до людей.
Під час короткої зустрічі з журналістами кардинал Роландас Макріцкас пояснив, що Папа обрав це місце через свою особливу набожність до ікони Божої Матері – Salus Populi Romani. Саме біля цієї святині Папа Франциск молився до і після своїх апостольських подорожей, пише Vatican News.
26 квітня 2025 року він востаннє відвідав ікону, що зберігається в базиліці Святої Марії Великої, а після заупокійної меси на площі Святого Петра знайшов тут свій останній спочинок. Базиліку, зведену ще в IV столітті, Папа обрав заздалегідь у своєму заповіті.
За роки понтифікату Папа здійснив 126 паломницьких візитів до цієї ікони, починаючи з першого – 14 березня 2013 року. Він також молився перед нею під час пандемії COVID-19, коли благословляв світ молитвою Statio Orbis.
Гробницю Франциска розмістили у ніші між Павловою каплицею і каплицею Сфорци — у найдавнішому санктуарії на честь Божої Матері на Заході. Вона виконана зі скромного лігурійського каменю, без пишних прикрас, лише з написом "Франциск" і зображенням його нагрудного хреста. Таким чином Папа зберіг простоту, яка була характерною для всього його життя.
Кардинал Макріцкас пригадав, що рішення про місце поховання визрівало з 2022 року, після особистої розмови з Папою. За його словами, Папа пізніше поділився, що сама Богородиця надихнула його обрати цю базиліку.
Поруч з Франциском у базиліці спочивають ще сім пап, серед яких Микола IV і Пій V. Тепер Папа Франциск також знайшов тут свій спокій — під поглядом ікони, до якої молився усе своє життя.
У храмі зберігаються також реліквії, важливі для Папи Франциска, зокрема Святі Ясла Дитятка Ісуса. Ще за життя він розповідав, що прагне спочити саме тут, під покровом Небесної Покровительки.
РФ вдарила по Запоріжжю у Новий рік: рятувальники евакуювали жінку з палаючого будинку